Codziennie bogatsi o 69 milionów zł
 Oceń wpis
   

Prezent świąteczny, o jakim tylko można pomarzyć! Ceny paliw spadają do poziomu sprzed 2 lat. Tuż przed świętami benzyna kosztowała 3,42 zł/litr, olej napędowy 3,43 zł, a cena gazu płynnego spadła poniżej dwóch złotych. (wg notowań PIPP z 23 grudnia 2008). Warto przypomnieć, że ceny paliw na początku lipca były znacznie wyższe: benzyna kosztowała 4,71 zł/l, olej napędowy 4,73 zł. a LPG 2,15 zł. Dzisiaj płacimy za ON i Pb 95 o złoty i trzydzieści groszy taniej.

To świetna wiadomość i prezent dla kierowców na skalę, która nie dociera do nas z tak drobnych różnic, liczonych przecież w groszach. Warto jednak podejść do tego jak Amerykanie, mistrzowie wielkich liczb i policzyć, ile oszczędzają wszyscy kierowcy. W USA codziennie wszyscy kierowcy płacą o 1 miliard dolarów mniej! Polski rynek nie jest taki wielki ale i u nas te liczby są imponujące:

Codzienne polscy kierowcy płacą

69 milionów zł mniej

niż w lipcu!

Skromnie trzeba tutaj dodać, że z tych pieniędzy codziennie mniej o 56,7 mln zł płacimy do budżetu Rosji, a 12,5 mln zł do polskiego budżetu (z powodu niższego VAT-u).

 

Andrzej Szczęśniak

www.szczesniak.pl

Komentarze (1)
Rosja a OPEC Kalendarium kryzysu Gazprom -...

Komentarze

2014-01-06 19:43:38 | *.*.*.* | najlepszeprezenty.com.pl
Re: Codziennie bogatsi o 69 milionów zł [0]
:) skomentuj